Tag "Гвинеја"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо ги охрабри новите амбасадори да работат за мир во светот

Папата Фрањо во аудиенција ги прими новите амбасадори при Светиот Престол на Кувајт, Нов Зеланд, Малави, Гвинеја, Шведска и Чад и повторно истакна дека дипломатската работа, покрај обидот за спречување