Tag "Газа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Паролин: Војната е секогаш пораз на достоинството

Говорејќи на Папскиот универзитет Грегоријана, на состанокот за документите на понтификатот на Пиј XII. и еврејско-христијанските односи, државниот секретар кардинал Пјетро Паролин на почетокот на своето излагање ја изрази тагата

Ватикан Вести

Парохот од Газа: Имав веќе два телефонски разговори со папата Фрањо

Од почетокот на војната, отец Габриел Романели доби два телефонски повици од Папата кој се распрашуваа за тоа што се случува во Појасот Газа, погоден од израелските напади по терористичките