Tag "Втора светска војна"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повика на молитва за мир во светот

Во пресрет на 80 годишнината од почетокот на Втората светска војна, која ќе се одбележи на 1 септември, папата Фрањо на крајот од Генералната аудиенција во среда на 28 август