Tag "вселенски патријарх"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Не престанувам да се молам за единство

„Никогаш не престанувам да се молам на Бог, за да можеме еден ден да учествуваме заедно на евхаристиската трпеза“. Ова го истакна папата Фрањо во говорот, пред делегацијата на Вселенската