Tag "Вроцлав"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до младите: „Бидете секогаш подготвени за нови заминувања и сведочење

Папата Фрањо им упати порака на учесниците на 42. екуменска новогодишна средба на млади која започна на 28 декември во Вроцлав, на југозападот на Полска. Како и секоја година ја