Tag "Во протестите во Чиле запалени две цркви"

Врати се на почетна
Вести Свет

Запалени две цркви за време на протестите во Чиле

Најмалку две цркви се запалени на 18 октомври во главниот град на Чиле, Сантијаго де Чиле во протестите на првата годишнина од смртоносните протести против конзервативната влада.