Tag "Воз за деца"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата се сретна со децата кои со воз дојдоа од Калабрија

Од италијанската покраина Калабрија на 28 мај 2016 година во Ватикан пристигна воз полн со деца од различни раси и религии. Папскиот совет за култура овогодинешниот „Воз за деца“