Tag "Вознесение на Пресвета Богородица во небо"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Скопје: Прославен празникот Вознесение на Пресвета Богородица во небо

На празникот Вознесение на Пресвета Богородица во небо, 15 август 2020 година, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх во сослужение со монс. Антун Циримотиќ,

Ватикан Вести

Папата Фрањо: Вознесението на Блажена Дева Марија е голем чекор за сите луѓе

За време на пладневниот говор на папата Фрањо ги поттикна верниците да мислат на големи работи кои Бог ги прави во нивните животи и да му благодарат, како што тоа