Tag "возач"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се заблагодари на својот возач кој заминува во пензија

Папата Фрањо на Генералната аудиенција во средата на 30 јуни на лаикот Рензо Кестие кој денес оди во пензија, му се заблагодари за верното служење во Ватикан.  Овде во Ватикан