Tag "воени гробишта"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Задушница: Папата се моли за „прекинатите“ животи од војната

Додека војните продолжува да беснеат во Газа, Украина, Јемен и на други места, папата Фрањо зборуваше за споменот на покојните и надеж за повторно заедништво со нив во Божјото Царство.