Tag "Вишински"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повика на солидарност со Етиопија

Папата Фрањо испрати честитки до луѓето од Етиопија по повод нивната Нова година и спомна за беатификацијата на кардинал Вишински и монахињата Елизабет Роуз Чаке