Tag "висинска љубов"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Љубовта е конкретна и комуницира

Папата Фрањо во проповедта на светата Литургија на 7 мај во капелата на домот Света Марта се фокусираше на критериумите на вистинската љубов.