Tag "Виорица Данчила"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ја прими премиерката на Романија

Папата Фрањо на 11 мај 2018 година во аудиенција ја прими премиерката на Романија Виорица Данчила, која потоа се сретна и со Папскиот државен секретар,