Tag "Виктор Орбан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го прими унгарскиот премиер Орбан

Аудиенцијата во која Папата го прими унгарскиот премиер Орбан, кој повторно по четврти пат победи на изборите на 3 април, траеше четириесет минути. Папата Фрањо и унгарскиот премиер последен пат