Tag "вештаќка интелигенција"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо ќе учествува на сесијата на Г7 за вештачка интелигенција

Папата ќе учествува на заседанието на групата Г7, отворенo за земјите кои не се членки. Ова беше потврдено од Канцеларијата за печат на Светиот Престол откако италијанската премиерка Џорџија Мелони