Tag "верски објекти"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Ги молам завојуваните страни да ги почитуваат верските места

На крајот од Генералната аудиенција на 15 март 2023 година, папата Фрањо го спомна маченичкиот украински народ и потсети на важноста на посветените лица присутни во таа земја: Тие се