Tag "Вербити"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо до Вербитите: Слушнете го повикот за леб и праведност

Папата Фрањо во аудиенција прими повеќе од 150 учесници на Генералното собрание на Дружбата Божјо Слово, чии мисионери се активни на пет континенти.