Tag "велигденска честитка 2022"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Велигденска честитка на бискупот Стојанов

По повод празникот Воскресение Христово – Велигден Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх Н.В.П. д-р Киро Стојанов упати честитка, која ја пренесуваме во целост.