Tag "вдовец"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата телефонски разговараше со млад татко и вдовец

На Боижиќ папата Фрањо разговараше со млад италијански вдовец и татко. Сопругата на Џакомо почина на 22 декември откако роди близнаци во Бриндизи, објави во понеделник 26 декември 2022 година