Tag "Ваштингтон"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Зупи се сретна со американскиот претседател Бајден за страдањата во Украина

Кардиналот Матео Марија Зупи, специјален пратеник на Папата за промовирање на мир во Украина, се сретна со американскиот претседател Џо Бајден за да разговора околу хуманитарните напори на Светиот Престол