Tag "Ваукеша"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата изрази блискост по трагедијата во Милвоки

Пет лица загинаа, а многумина се повредени, меѓу кои и деца и еден свештеник, во американскиот град Ваукеша, недалеку од Милвоки, каде на 22 ноември возач удри во божиќна поворка.