Tag "Ватиканси двор Белведере"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папа: Сите сме одговорни за животот на ближниот, Бог од нас ќе бара сметка

Папата Фрањо во Ватикан се сретна со бегалците кои неодамна од островот Лезбос дојдоа во Рим, обраќајќи им се забележа дека поради неправда многу мигранти се присилени да ја напуштат