Tag "ватиканистите"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до новинарите: Не кријте ја реалноста и нејзината беда и не создавајте непотребна врева

На 22 јануари 2024 година, папата Фрањо го прими Меѓународното здружение на новинари акредитирани во Светиот Престол и ги охрабри да ја комбинираат „префинетоста на духот“ со новинарската вештина со