Tag "Василево"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Епископот Стојанов за Велигден служеше во Чанаклија и Радово

На 16 април 2023 година, првиот ден од празникот Воскресение Христово – Велигден, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов служеше света архиерејска Литургија во црквата

Македонија

Бискупот Стојанов ги посети општините Босилово и Василево

Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија во понеделник 09 ноември 2015 година ги посети општините Босилово и Василево при што се сретна со градоначалниците, Љупчо Колев и Ванчо Стојанов.