Tag "Варкеј"

Врати се на почетна
Ватикан

Видео порака на Папата до образовниот форум во Дубаи

„Творци на хуманоста, градители на мирот и на среќавањето“, тоа го истакна папата Фрањо во видео пораката до учесниците на четвртиот Глобален форум за образование, кој се одржа од 11