Tag "Валета"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Во април Папата ќе ја посети Малта

Папата Фрањо на почетокот на април годинава ќе отпатува во дводневна апостолска посета на Малта, соопшти Канцеларијата за печат на Светиот Престол.