Tag "Валентина Алазраки"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Здравствено сум подобар, не размислувам да се повлечам и би сакал да одам во Белгија

По повод празникот Пресвета Богородица од Гвадалупе, папата Фрањо разговараше со новинарката Валентина Алазраки за мексиканската телевизија N+. Тој рече дека сака да биде погребан во базиликата Света Марија Велика