Tag "Будмпешта"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Во април папата Фрањо ќе ја посети Унгарија

Канцеларијата за печат при Светиот Престол во понеделник, 27 февруари 2023 година, објави дека папата Фрањо во април 2023 година ќе патува во Унгарија