Tag "бродолом. Хомс"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата e ожалостен за бродоломот во Медитеранот

Во пладневното обраќање за време на молитвата Ангел Господов папата Фрањо упати апел до меѓународната заедница да ја гарантира безбедноста на мигрантите и да се преземе сѐ таквите трагедии да