Tag "бродови"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата за Украина: Договорот за бродовите е првиот чекор кон мирот

Во неделата, 7 август 2022 година по молитвата Ангел Господов, папата Фрањо го поздрави успешното спроведување на договорот меѓу Русија и Украина, со посредство на Турција и Обединетите нации, со