Tag "Бриндизи"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Пиетро Паролин: Вистинското место на заедништво за христијаните мора да биде олтарот

Државниот секретар кардинал Пиетро Паролин на 20 февруари 2022 година служеше света Литургија во катедралата Успение на Пресвета Богородица во Орија, Бриндизи, која повторно беше отворена по три години обнова.