Tag "Брз помош"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Нов подарок од папата Фрањо за бездомниците во Рим

На празникот Педесетницата, папата Фрањо го благослови болничкото возило обезбедено од гувернерот на Градот држава Ватикан наменето за бездомниците и сиромашните во Рим. Возилото за брза помош ќе ја користи