Tag "Брегот на Слоновата коска"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата моли за жртвите од нападите во Анкара и Брегот на Слоновата Коска

Меѓу жртвите од терористичкиот напад на Брегот на Слонова Коска се наоѓа и македонската државјанка Анита Андреевска. Папата Фрањо испрати телеграми со сочувство,