Tag "боси кармелитјанки"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до босите кармелитјанки: Донесувајте храбри одлуки врз основа на Евангелието, а не врз основа на човечки пресметки

Папата Фрањо во аудиенција прими контемплативни монахињи кои деновиве прават ревизија на своите конституции: да се избере монашкиот живот не значи да се бара засолниште во интимна духовна утеха или