Tag "борец против злото"

Врати се на почетна
Ватикан

Именденот на Папата

Црквата на 23 април го слави свети Ѓорѓи и тоа на посебен начин, бидејќи воедно слави и именден на Хорхе Марија Берголио, на папата Фрањо. По тој повод за Радио