Tag "Борго сан Питери"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата Фрањо посети два женски манастири

Папата Фрањо на 9 август 2016 година посети два женски манастири во италијанските покраини Лацио и Абрузо. Посетата беше од приватен карактер и ненајавена.