Tag "болни лица"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата упати порака со подршка за Црквата во Англија и Велс

Папата Фрањо упати порака со честитки и подршка за Црквата во Англија и Велс по повод Денот за животот, чија цел е да се моли за заштитата на човечкиот живот