Tag "болница операција"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Паролин во болница поради закажана операција

Директорот на Канцеларијата за печат при Светиот Престол, Матео Бруни, објави дека државниот секретар на Светиот Престол, кардинал Пиетро Паролин е примен во болница во вторник 8 декември поради операција