Tag "болница Гемели"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо добро се опоравува во болницата Гемели

Канцеларијата за печат на Светиот Престол соопшти дека папата Фрањо продолжува добро да закрепнува од операцијата, насамо ја измоли молитвата Ангел Господ, пред да им се придружи на членовите на