Tag "болницата Гемели"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Матео Бруни: Клиничката слика на Папата се подобрува

Директорот на Канцеларијата за печат на Светиот Престол во четврток 30 март 2023 година извести дека папата Фрањо, кој вчера беше примен во болницата Гемели поради респираторна инфекција, продолжува со

Ватикан Вести

Папата Фрањо е хоспитализиран поради респираторна инфекција

Папата Фрањо ќе биде хоспитализиран „неколку дена“ откако му e дијагностицирана респираторна инфекција, соопштено е од Ватикан во среда 29 март 2023.