Tag "божиќна света Миса"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов ќе служи Божиќна света Миса во Скопската катедрала

По повод празникот Рождество Христово, според грегоријанскиот календар, во петок 24 декември 2021 година со почеток во 21.00 часот, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс, Киро Стојанов ќе