Tag "Божиќна порака 2021"

Врати се на почетна
Вести Македонија Проповеди

Божиќна порака на Н.В.П. монс. Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх

По повод престојните божиќни празници Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов упати Божиќна порака за 2021 година, која ја пренесуваме во целост.