Tag "Богородица од Лухан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ги охрабри аргентинските мисионери на историско-културниот од

Папата Фрањо испрати видео порака до Фрањевското мисионерско движење (Movimiento Misioneros de Francisco) по повод нивниот историски и културен од „Негро Мануел“ во чест на Богородица од Лухан.