Tag "богатото момче"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ангел Господов: Верата без милосрдие е непотполна и нѐ прави тажни

Пред богородичната молитва која ја предводеше од прозорецот на работната соба во Апостолската палата, папата Фрањо се осврна на Евангелието за Литургијата од недела 10 октомври, во кое се зборува