Tag "блокатори на пубертет"

Врати се на почетна
Вести Свет

Тексас стана најголемата американска држава која забранува „промена на пол“ за малолетници

Гувернерот на американската сојузна држава Тексас, Грег Абот, минатата недела потпиша закон со кој се забранува „промена на полот“ за малолетници, вклучително и блокатори на пубертетот и хормонска терапија, со