Tag "Блинкен"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го прими државниот секретар на САД

На 28 јуни 2021 година папата Фрањо го прими државниот секретар на САД Џон Блинкен, изјави шефот на канцеларијата за печат на Светиот Престол, Матео Бруни.