Tag "Блажена"

Врати се на почетна
Македонија

Верници од Скопската парохија примија Каремелитански скапулар

Во катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје на 14 август 2015 година на Мисата пред празникот Голема Богородица, која ја предводеше скопскиот парох дон Давор Топиќ

Ватикан

Твитер порака на Папата: Марија е полна со благодат

Два дена пред празникот Вознесение во небо на Блажена Девица Марија, Светиот Отец на Твитер профилот @Pontifex ја објави следната порака: „Марија е полна со благодат. Таа во моментот на