Tag "Блажена Дева Марија Мајка на Црквата"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Црквата е жена и мајка, како Марија

Во проповедта на светата Литургија која Папата ја служеше во домот Света Марта, на 21 мај 2018 година се осврна на празникот Блажена Дева Марија Мајка на Црквата и истакна