Tag "бискуп Таи"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кинеските власти повторно го уапсија бискупот Таи

Кинеските власти го уапсија бискупот Августин Цуи Таи, од бискупијата Сјуанхуа, која не е службено призната од Пекинг, известува на 22 јуни UCA News.