Tag "бискупски ден на млади"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до младите: Бидете надеж за многу врсници погодени од војни, насилство, депресија

Во писмото во пресрет на 38-от бискупски Светски ден на младите, папата Фрањо ја опиша младоста како време на надеж и соништа и коментираше дека овој оптимизам може да се